Nie ma drugiego tak barwnego wydarzenia jak Parada Równości, które promowałoby równość wszystkich, bez względu na orientację seksualną, płeć, wiek, narodowość, pochodzenie, niepełnosprawność, czy też wyznanie.

by SWierzbicki | 11 czerwca 2018 11:22

[1]Parada Równości, gromadząc tłumy ludzi z Polski i świata, wyruszyła z placu Defilad po godzinie 15:00. Nasza platforma była jedną z najbardziej obleganych, za co serdecznie dziękujemy!

Atmosfera podczas przemarszu była niesamowita, a radość i energia płynąca z uczestników Parady jedyna w swoim rodzaju.

Wśród uczestników Parady można było spotkać min. Katarzynę Piekarską, Joanna Senyszyn, Małgorzastę Szmajdzińską, Annę-Marię Żukowską, czy też Sebastiana Wierzbickiego, który został przez organizatorów Parady Uhonorowany tytułem „Przyjaciela Parady”. Tytuł ten został przyznany po raz pierwszy w historii Parady Równości. Federacja Młodych Socjaldemokratów zadbała oto, aby być widocznym i słyszalnym podczas wydarzenia. Gościem specjalnym SLD była przedstawicielka Partii Europejskich Socjalistów oraz organizacji Rainbow Rose – Vilma Vaitiekunaite. Rainbow Rose to organizacja networkingowa, która skupia europejki i europejczyków o poglądach lewicowych, którzy pragną wspierać walkę o prawa osób LGBT oraz sprzeciwiać się dyskryminacji i wykluczeniom.

Endnotes:
  1. [Image]: http://www.sld.waw.pl/wp-content/uploads/2018/06/parada2018b1.jpg

Source URL: http://www.sld.waw.pl/2018/06/nie-ma-drugiego-tak-barwnego-wydarzenia-jak-parada-rownosci-ktore-promowaloby-rownosc-wszystkich-bez-wzgledu-na-orientacje-seksualna-plec-wiek-narodowosc-pochodzenie-niepelnosprawnosc-czy-tez/